شیخ عیسی قاسم

جمعیت "الوفاق" بحرین بزرگترین حرکت مخالف رژیم آل خلیفه در بیانیه‌ای از سکوت کشورها و مجامع بین المللی در خصوص ۷۰۰ روزه شدن محاصره منطقه سکونت آیت الله شیخ "عیسی قاسم" انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، جمعیت الوفاق بحرین بزرگترین حرکت مخالف رژیم آل خلیفه در بیانیه‌ای از سکوت کشورها و مجامع بین المللی در خصوص ۷۰۰ روزه شدن محاصره منطقه سکونت آیت الله شیخ عیسی قاسم انتقاد کرد.
در این بیانیه آمده است: دوشنبه ۲۱ ماه مه (۳۱ اریبهشت ۱۳۹۷) محاصره منطقه الدراز واقع در غرب منامه وارد هفتصدمین روز متوالی شد، محاصره‌ای که از ۲۱ ژوئن ۲۰۱۷ (۳۱ خرداد ۱۳۹۵) آغاز شد و تاکنون با سکوت کشورها، مجامع و موسسات بین المللی در مقابل این جرم بزرگ همچنان ادامه دارد و این سکوت بین المللی رژیم بحرین را برای تشدید محاصره و ارتکاب بدترین انواع تجاوزات به حقوق شهروندان بی پناه منطقه به طور مستمر تشویق می‌کند.
در بیانیه الوفاق آمده است: این محاصره همزمان با اقدام آل خلیفه به سلب تابعیت از آیت الله شیخ عیسی قاسم مرجعیت بزرگ شیعیان آغاز شده و منطقه الدراز تاکنون شاهد هجوم و حمله‌های بسیاری از سوی نیروهای امنیتی بحرین بوده است.
این بیانیه می‌افزاید: از زمانیکه رژیم بحرین کشتاری وحشتناک را در مقابل درب منزل آیت الله عیسی قاسم مرتکب شد و (و با هجموم به تحصن جوانان مدافع شیخ) ۵ بحرینی را به قتل رساند و حدود ۳۰۰ تن را نیز یکجا بازداشت کرد و از آن روز یعنی ۲۳ ماه مه ۲۰۱۷ علاوه بر محاصره منطقه الدراز، با محاصره منزل آیت الله شیخ عیسی قاسم، وی را در بازداشت خانگی قرار داد که تاکنون هر دو محاصره ادامه دارد.
الوفاق در این بیانیه یادآور شده است: جمعیت منطقه الدراز ۲۰ تا ۲۵ هزار نفر است که همگی از این محدودیت و محاصره که کل منطقه را در برگرفته در رنج و سختی اند. از جمله اینکه تنها افرادی که در کارت شناسایی آنان محل سکونتشان الدراز ثبت شده امکان ورود به منطقه را دارند آن هم پس از توقف و انتظار در صف‌های طولانی ایست‌های بازرسی و تفتیش، که این ایست‌ها اغلب به اهانت به آن‌ها و بازداشت شان نیز می‌انجامد.
جمعیت الوفاق در پایان از کل دنیا، جامعه بین الملل و جامعه اسلامی خواستار اقدام برای پایان محاصره ظالمانه منطقه الدراز و ضرورت توقف بازداشت خانگی آیت الله عیسی قاسم به عنوان شخصیت ملی و مذهبی بحرین و منطقه شد. 

منبع: صدا و سیما

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =