کد خبر: 518
۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۲
دادگاه بحرین

دادگاه جنایی بحرین به ریاست 'علی خلیفه الظهرانی' پس از صدور حکم زندان 3 تا 15 سال برای 10 تن از شهروندان این کشور که در یورش نیروهای پلیس به منطقه 'الجنبیه' در حومه منامه پایتخت دستگیر شده بودند، حق تابعیت آنها را نیز سلب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از پایگاه خبری 'مرآة البحرین'، 'احمد الحمادی' رئیس دادستانی بحرین در این ارتباط گفت که دادگاه جنایی دیروز (دوشنبه) 10 تن را به بهانه تاسیس گروه های تروریستی، عضویت در این گروه ها و برگزاری دوره های آموزشی استفاده از سلاح به منظور حمله به پلیس این کشو به سه تا 15 سال زندان متهم و تابعیت آنها را سلب و اموال این افراد را توقیف کرد.
سازمان های حقوقی ضمن محکوم کردن احکام صادره درباره متهمان ، در استقلال دستگاه قضایی بحرین شک دارند و گرفتن اعتراف از متهمان تحت شکنجه و شاهدان ناشناس را تقبیح کرده اند.
از سوی دیگر دیوان عالی رژیم بحرین از برگزاری جلسه دادگاه 'نبیل رجب ' رئیس مرکز حقوق بشر این کشور که به دلیل انتقاد از جنگ علیه یمن به 5 سال زندان محکوم شده، در 5 ژوئیه ( 15 خرداد) خبر داد .
همچنین رسانه های خبری به نقل از وزارت خارجه آمریکا از موافقت واشنگتن برای فروش سه هزار بمب به بحرین به ارزش 45 میلیون دلار به بهانه تقویت عملیات هواپیماهای 'اف 16 ' نیروی هوایی بحرین خبر دادند. 
بحرین از سال 2011 تاکنون با بحران نارضایتی های عمومی ناشی از سیاست های ظالمانه رژیم آل خلیفه مواجه است.

منبع: ایرنا
 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =