مریم بوجیتو

نمایندگان پارلمان فرانسه، مهد دموکراسی و آزادی در جهان! در واکنش به شرکت نماینده محجبه‌ی دانشجویی در کمیسیون تحقیق مجلس این کشور، با خشم جلسه را ترک کردند، انگار که به مقدسات‌شان توهین شده است!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، «مریم بوجیتو» مراکشی الاصل در نشست کمیته‌ای در پارلمان فرانسه حضور یافته بود که درباره موضوع پیامدهای کووید- ۱۹ روی کودکان و جوانان صحبت کند.

بر اساس گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی به نقل از رسانه‌های فرانسوی، نمایندگان حزب راست‌ میانه "جمهوری‌خواهان" و نماینده حزب حاکم "جمهوری به پیش" با شنیدن اظهارات این دانشجوی محجبه درباره موضوع کووید-۱۹ مخالفت کرده و جلسه را در اعتراض به حضور این دانشجوی محجبه ترک کردند.

«کریستین لانگ» عضو حزب جمهوری به پیش (حزب حاکم فرانسه ) در صفحه توئیتر خود در این زمینه نوشت: حضور یک زن محجبه در نشست پارلمان را رد می‌کنم، حجاب نماد سر فرود آوردن است.

«ساندرین مورچ» هم‌حزبی‌اش که ریاست این جلسه را برعهده داشت، بر خلاف هم‌حزبی‌اش لانگ اظهار داشت: بحث روی دعوت از یک دانشجوی محجبه بیخود است، هیچ قانونی در فرانسه حضور افراد با لباس دینی را در یک نشست منع نمی‌کند.

مریم بوجیتو قبلا نیز در مرکز بحث و جدل‌های سال ۲۰۱۸ قرار گرفته بود به طوری‌که بسیاری از شخصیت‌های سیاسی از جمله وزیران دولت انتقاداتی را از ائتلاف ملی دانشجویان فرانسه در دانشگاه سوربون بعد از انتخاب یک دانشجوی محجبه به عنوان سخنگوی خود مطرح کردند. اما روزنامه لیبراسیون این حادثه را ادامه حمله به زنان توصیف کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =