وزارت خارجه سوریه با انتشار بیانیه‌ای انتقادی از اتهامات حقوق بشری هلند علیه دمشق، این کشور را به دلیل حمایت از گروه‌های تروریستی آخرین طرفی برشمرد که صلاحیت اظهارنظر در این خصوص را دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، یک منبع در وزارت خارجه سوریه به اظهارات وزیر خارجه هلند در خصوص احتمال ارائه شکوائیه علیه رئیس‌جمهور سوریه به دادگاه لاهه و متهم کردن او به نقض حقوق بشر، واکنش نشان داد.

وی با اشاره به سرسپردگی حقیرانه دولت هلند به آمریکا گفت که هلند بار دیگر سعی دارد از دادگاه لاهه برای خدمت به برنامه‌های سیاسی آمریکا و نقض قانون بین‌المللی و بی‌توجهی به سازمان ملل استفاده کند.

طبق گزارش خبرگزاری سوریه (سانا)، این منبع تصریح کرد که دولت هلند پس از رسوایی در برابر افکار عمومی این کشور و مالیات‌دهندگان آن مبنی بر حمایت مالی از گروه‌های مسلح و تروریستی در سوریه، آخرین طرفی است که حق اظهارنظر درباره حقوق بشر و حمایت از غیرنظامیان را دارد.

این منبع وزارت خارجه سوریه تأکید کرد که این موضع هلند تنها یک مانور برای سرپوش گذاشتن بر رسوایی‌ها آن و تلاش بی‌فایده برای دستیابی به آن چیزی است که از طریق حمایت از گروه‌های تروریستی در سوریه نتوانست محقق کند.

وی همچنین تأکید کرد که دولت جمهوری عربی سوریه حق تعقیب قانونی تمامی کسانی را که در حمایت از تروریسم در سوریه داشتند، بر خود محفوظ می‌داند و کشورهایی که در ریخته شدن خون مردم سوریه دست داشته‌اند باید مسئولیت کامل ریخته شدن خون غیرنظامیان، نابودی تأسیسات، زیرساخت‌ها، سرقت ثروت ملت سوریه و درد و رنج مردم آن در نتیجه تروریسم اقتصادی تحمیلی بر آن را بپذیرند.

هلند روز جمعه (دیروز) با ارائه یادداشتی به دولت سوریه، آن را به نقض حقوق بشر متهم کرده و خواستار عمل به مسئولیت‌های بین‌المللی در این زمینه شده بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =