پیروز حناچی

شهردار تهران با اشاره به جمعیت ۳۵ درصدی شهروندانی که دارای مساله در رفت و آمد در معابر هستند، گفت: باید فضاهای شهری را با رویکرد حقوق بشری برای تمامی اقشار مناسب سازی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر،پیروز حناچی، امروز(چهارشنبه) در دوازدهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیشگیری مناسب سازی کشور، گفت: مناسب سازی فضا برای معلولان، یکی از مهمترین موضوعاتی است که باید با نگاه حقوق بشری به آن بپردازیم. امروزه شهرهایی موفق هستند که بتوانند همه فضاهای شهری را برای همه اقشار قابل استفاده کنند. برآوردها نشان می دهد ۳۵ درصد افراد جامعه به هر دلیل در شرایطی قرار دارند که به راحتی نمی توانند در معابر حرکت کند و این نشان می دهد مناسب‌سازی معابر و فضاهای شهری چقدر اهمیت دارد.
حناچی در ادامه گفت: برخلاف همه زحماتی که کشیده شده معتقدم در این زمینه مشکلات فراوانی در شهر داریم؛ بسیاری از پیمانکارانی که فعالیت عمرانی می کنند آموزش های لازم را ندیده اند و حتی پروژه های مناسب سازی شان هم استانداردهای لازم را ندارد.
 شهردار تهران در ادامه گفت: تمام پروژه های جدیدی که در شهر اجرا می شوند الزاماً باید استانداردهای لازم را در مناسب سازی داشته باشند و پروژه های قبلی هم به تدریج باید مناسب سازی شوند. یکی از اقدامات مناسب این است که در چک لیست های این پروژه ها شهروندان معلول حاضر باشند و بر روند اجرا نظارت کنند.
به گفته وی، شورای شهر تهران هم مدعی اول مناسب‌سازی است و این موضوع را پیگیری می کنند به خصوص از خانم نژادبهرام از زحمات ایشان قدردانی و تشکر می کنم که پیگیر هستند.
شهردار تهران گفت: مناسب سازی فضاهای در حال ساخت آنقدر برای ما مهم است که بسیاری از پروژه ها را تنها به خاطر نداشتن استانداردهای لازم در مناسب سازی معابر و فضا برای معلولان حرکتی افتتاح نکرده‌ایم. هم اکنون بسیاری از ایستگاههای مترو به خاطر نداشتن پله برقی افتتاح نشده اند این جدیت شهرداری را در این زمینه نشان می‌دهد.
 وی در ادامه گفت: برای گزارش شهروندان نسبت به مناسب نبودن معابر تارنمای تهران‌ من و سامانه ۱۳۷  و سامانه دوچرخه می توانند این گزارش ها را دریافت و پیگیری کنند .
شهردار تهران درباره مناسب سازی اتوبوس های شهری هم گفت: مناسب سازی اتوبوس های شهری با شرکت های اتومبیل سازی است اما در بخش عمرانی شهرداری موظف است مناسب سازی لازم را انجام دهند .
 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =