جلسه شورای عالی قضایی

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر حفظ حقوق متهم و اصحاب دعوا در تمام پرونده های قضایی، گفت: اجازه نمی دهیم حق کسی در دستگاه قضایی تضییع شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه امروز شورای عالی قوه قضاییه، وضعیت نابسامان بازار و گرانی لجام گسیخته کالاهای اساسی مورد نیاز مردم را رنج آور دانست و بر لزوم مدیریت بازار توسط دولت تأکید کرد.

دولت اجازه ندهد سودجویان با اخلال در بازار مردم را رنج دهند
رئیس قوه قضاییه گفت: متولیان کنترل بازار در وزارت صمت، سازمان تعزیرات و سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده نباید به افراد سوداگر، محتکر و گرانفروش فرصت دهند با سودجویی برای مردم دغدغه ایجاد کنند.

آیت الله رئیسی با تأکید بر همکاری دستگاه قضا با دولت برای مدیریت بازار، تصریح کرد: کسانی که در خط مقدم کنترل بازار قرار دارند باید با جدیت به وظایف خود عمل کنند و اجازه ندهند مردم از نابسامانی بازار و قیمت های ناعادلانه آسیب ببینند. 

قضات عدالتخواه حق کسی را تضییع نمی کنند
آیت الله رئیسی افزود: ضمانت هایی نیز برای تضمین حقوق اصحاب دعوا و حقوق متهم وجود دارد که در تمامی مراحل دادرسی و در همه پرونده ها مورد توجه قرار می گیرد و قضات عدالتخواه و حق جو که خود را در مقابل خدای متعال می بینند، بر اساس قانون و شرع حکم می دهند. بنای ما این است که اجازه ندهیم حق کسی تضییع شود.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به عادی سازی روابط بحرین با رژیم صهیونیستی که بعد از عادی سازی روابط امارات با اشغالگران قدس شریف صورت گرفت، این اقدام را «حرکت نمرودیان زمان» دانست که به دروغ تحت عنوان «صلح ابراهیمی» تبلیغ شده است.

نابودی رژیم صهیونیستی وعده الهی است
آیت الله رئیسی با بیان این که «رژیم صهیونیستی بر اساس وعده الهی از بین رفتنی است» افزود: عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم جعلی و اشغالگر قدس ناشی از عدم اعتقاد سران این کشورها به خداست که سرنوشت ملت های خود را به یک جریان باطل و از بین رفتنی گره زده اند.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: سران امارات و بحرین به مردم سالاری هم اعتقاد ندارند؛ چرا که مردم مسلمان این کشورها هرگز راضی به خیانت به آرمان های فلسطین نیستند و بارها اعلام کرده اند که نسبت به قدس شریف و ظلم 70ساله صهیونیست ها به فلسطینی ها حساس هستند و اقدام رژیم دست نشانده آل خلیفه به پای آنها نوشته نمی شود. 

کسی با خیانت به فلسطین قدرتمند نمی شود
آیت الله رئیسی با بیان این که امارات و بحرین نمی توانند طعم گندم عادی سازی رابطه با صهیونیست ها را بچشند، خاطر نشان کرد: کسی با خیانت به فلسطین و قدس شریف قدرتمند نمی شود و این روابط و شرایط پایدار نخواهد بود و زمینه نابودی آنها را فراهم می کند.

با وکالت تضمینی برخورد جدی شود
رئیس قوه قضاییه در خصوص وکالت تضمینی تأکید کرد: وکالت باید دفاع از حق باشد اما معنای وکالت تضمینی این است که وکیل با یک قاضی یا کارمند ما زدوبند دارد و این کار و تبلیغ آن موجب وهن دستگاه قضایی است که حفاظت اطلاعات باید مورد به مورد آن را پیگیری و برخورد کند.

آیت الله رئیسی با اشاره به مشکلات آبی مردم چهارمحال و بختیاری که در سفر استانی وی مطرح شد، با تأکید بر لزوم پیگیری موضوع از سوی وزیر نیرو، از وزیر دادگستری خواست که موضوع را با جدیت در دولت پیگیری نماید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =