عبدالرضا رحمانی‌فضلی

وزیر کشوربا بیان اینکه مقرر شد که با کمک مجلس دو طرح ملی را برای ساماندهی مناطق حاشیه‌نشینی تصویب کنیم، گفت: طرح ملی ساماندهی حاشیه‌نشینی باید به شکل قانون درآید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور، امروز در حاشیه یکصد و سی و چهارمین جلسه شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران اظهارداشت: در این جلسه موضوع حاشیه‌نشینی را بررسی کردیم البته قبلاً هم در جلسات مختلف به موضوعات حاشیه‌نشینی پرداخته بودیم اما چون این موضوع مورد تأکید مقام معظم رهبری است، جلسات دیگری را هم به موضوع حاشیه‌نشینی اختصاص دادیم.

وی با بیان اینکه وزارت مسکن و شهرسازی که متولی اصلی طرح‌های حاشیه‌نشینی است، افزود: نماینده وزارت مسکن و شهرسازی گزارشی از اقدامات انجام شده در این رابطه را ارائه کرد. طبق گزارش این وزارتخانه، برنامه‌های در نظر گرفته شده در این مناطق به خوبی در حال پیشرفت است.

وزیر کشور با بیان اینکه برای ساماندهی مناطق حاشیه‌نشینی تقسیم کار شده است، بیان کرد: کار باید هم به صورت ملی پیش برود و هم دستگاهی البته این تقسیم کار‌ها را در یک طرح جامع در نظر گرفته‌ایم.

رحمانی‌فضلی تصریج کرد: روند کار نسبت به قبل خوب است اما هنوز با شرایط مطلوب فاصله داریم چراکه شرایط اقتصادی کشور، افزایش قیمت و به ویژه افزایش قیمت مسکن، ما را با مشکلاتی دچار کرده است. مقرر شد که با کمک مجلس دو طرح ملی را برای ساماندهی مناطق حاشیه‌نشینی تصویب کنیم.

وی تأکید کرد: اولین طرح، طرح مدیریت و ساماندهی مهاجرت و طرح دوم، طرح ملی ساماندهی حاشیه‌نشینی است که باید به شکل قانون درآید. بعد از تبدیل این طرح‌ها به قانون، باید به دستگاه‌ها اولویت داده شده، سپس زمان‌دهی و اجرا شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =