کودکان مهاجر-آمریکا

دولت آمریکا تحت مقررات جدید که به بهانه مقابله با شیوع کرونا وضع کرده، امسال حدود ۸۸۰۰ کودک مهاجر بدون همراه را از مرزهای خود با مکزیک اخراج کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، اسناد دادگاهی در آمریکا حاکی از آن است که دولت آمریکا حدود ۸۸۰۰ کودک مهاجر را بدون همراه از اوایل سال ۲۰۲۰ به بهانه مقررات ممانعت از شیوع کرونا، اخراج کرده است.

طبق گزارش شبکه "سی.ان.بی.سی"، دولت آمریکا از اعلام تعداد کودکان اخراج شده از ماه ژوئن سرباز زده بود. در آن زمان اعلام کرده بود حدود ۲۰۰۰ کودک اخراج شده‌اند. مدافعان حقوق مهاجران گفته بودند که بسیاری دیگر هدف این مقررات هستند اما دامنه اخراج‌ها تا روز جمعه مشخص نبود.

دولت آمریکا ۲۱ مارس ( ۲ فروردین) مقررات جدید مرزی را اجرا کرد. طبق این مقررات جدید، حمایت از کودکان در مقابل قاچاق انسان و همچنین امکان دادن درخواست پناهندگی در دادگاه مهاجرت آمریکا حذف شده است.

دولت آمریکا گفته هدف این مقررات اضطراری جلوگیری از شیوع کرونا در داخل مراکز نگهداری مهاجران و در بین جمعیت مرزی آمریکاست اما این مقررات بهانه‌ای به دست مقامات آمریکا داده که بتوانند بدون انجام اقدامات استاندارد، مهاجران را به سرعت اخراج کنند.

از زمان روی کار آمدن «دونالد ترامپ»، آمریکا رویکردی سخت را علیه مهاجران غیرقانونی و حتی مهاجران قانونی به کار گرفته است. مدافعان حقوق مهاجران معتقدند مقررات جدید مهاجران بخصوص کودکان را در خطر بزرگی قرار می‌دهد. دولت فدرال آمریکا کودکان مهاجر را روزها و حتی هفته‌ها تحت مراقبت پیمانکاران بدون مجوز در هتل‌ها رها می‌کند.

به گفته فعالان حقوق بشر، اطلاعات شخصی این کودکان در سیستم‌های رایانه‌ای معمول ثبت نمی‌شود و به همین دلیل ردیابی آن‌ها آسان نیست و بر همین اساس، اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا در ماه ژوئن از دولت به دلیل این دستورات شکایت کرد.

دولت آمریکا در مجموع از ۲۰ مارس، ۱۵۹ هزار مهاجر و ۷۶۰۰ خانواده را اخراج کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =