پورتلند آمریکا

وب‌سایت آمریکایی اورگانین تصاویری از صدماتی که در جریان در اعتراضات پورتلند توسط پلیس آمریکا به معترضان وارد شده را منتشر کرد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر ، اورگانین در گزارشی به تحولات اخیر در شهر پورتلند ایالت اورگون آمریکا پرداخته و با انتشار تصاویری خشونت نیروهای فدرال و پلیس آمریکا علیه معترضان به نژادپرستی و تبعیض نژادی را به تصویر کشیده است.


پورتلند آمریکا

در این گزارش با عنوان، «سوختگی، جراحات خونین و استخوان‌های شکسته، صدماتی است که به معترضان در اعتراضات پورتلند وارد آمده است»، تصاویری از خشونت نیروهای امنیتی آمریکا علیه معترضان را منتشر شده است.

پورتلند آمریکا

اعتراضات آغازشده در آمریکا از بیش از دو ماه قبل در واکنش به قتل نژادپرستانه «جورج فلوید» هنوز ادامه دارند و سیاست‌های سرکوبگرانه «دونالد ترامپ» برای متوقف کردن آن تا به حال نتیجه‌ای در بر نداشته است و پورتلند شهری در ایالت اورگون آمریکا یکی از کانون‌های اعترضات و درگیری‌ها در آمریکا بوده است.

طبق گفته تحلیلگران، توسل نیروهای پلیس به این تاکتیک‌های خشن و بی‌رحم که در اکثر موارد در تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز و بدون تحریک قبلی انجام شده‌اند یکی از عوامل تشدید اعتراض‌ها و دامن زدن به خشونت‌های بیشتر بوده است.

نهادهای رسمی آمریکا تاکنون هیچ گزارش جامع و منسجمی از آمارهای مربوط به شمار افراد کشته و زخمی‌شده در این تظاهرات‌ها ارائه نکرده‌اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =