نانسی پلوسی

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت: در حال حاضر، میلیون‌ها کودک در این کشور گرسنه اند و بسیاری از خانوارها قادر به پرداخت اجاره بهای خانه‌های استیجاری خود نیستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ام اس ان بی سی اظهار داشت: اکنون مردم آمریکا به علت اختلاف نظر‌ها میان کنگره و کاخ سفید، به شدت نگران اند. حدود ۱۵۰ هزار خانواده آمریکایی در ماه‌های اخیر یکی از اعضای خانواده خود را از دست داده اند و بیش از چهار میلیون تن از شهروندان آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده اند. ما اگر می‌خواهیم اقتصاد و مدارس کشور را بازگشایی کنیم، باید این ویروس را شکست دهیم. همزمان، میلیون‌ها کودک در آمریکا اکنون گرسنه اند و بسیاری از افراد نیز قادر به پرداخت اجاره بهای خانه هایشان نیستند که شمار زیادی از آن‌ها زنانی هستند که مسئولیت نگهداری کودکان شان را به عهده دارند.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا افزود: بسیاری از خانواده‌های آمریکایی مدت بیمه بیکاری شان رو به اتمام است. حدود ده هفته قبل، ما لایحه‌ای را با هدف بهبود این شرایط تصویب کردیم، اما جمهوری خواهان با مخالفت با این لایحه، آن را متوقف کردند و هنوز هم هیچ طرحی را بعنوان جایگزین معرفی نکرده اند. آن‌ها امروز بعد از ظهر هم از طرحی برای تأمین غذای مورد نیاز افراد نیازمند سخن گفتند، اما مردم آمریکا گرسنه هستند و نیازمند منابع مالی و پول برای پرداخت اجاره بهای خانه‌های شان هستند. آنها نیازمند دریافت مزایای بیمه بیکاری هستند و دولت‌های محلی ما هم به علت شیوع ویروس کرونا، نیازمند دریافت کمک هستند. نمی‌توان هر روز یک موضوع و طرح جدید را تست کرد. اکنون مقامات دولتی در کاخ سفید می‌گویند نباید هیچ کس مسیر رفتن کودکان را به مدارس مسدود کند.
 
وی گفت: ما تلاش می‌کنیم با جمهوری خواهان درباره اشتراکات مان صحبت کنیم. من از آن‌ها درخواست کرده ام طرح پیشنهادی خود را برای رفع اوضاع کنونی، به دفتر من در کنگره ارسال کنند تا با چاک شومر این طرح را بررسی کنیم. اما سئوال این است که چگونه جمهوری خواهان می‌توانند در شرایطی که مردم آمریکا گرسنه اند و اطمینانی به پرداخت اجاره بهای خانه هایشان ندارند، طرح‌های ارائه شده برای رفع این مشکلات را متوقف کنند. طرحی که ما ارائه کرده ایم بر مبنای نقش دولت‌های محلی، معلمان، کارکنان بخش سلامت، تأمین کنندگان مواد غذایی و کارکنان بخش حمل و نقل، تدوین شده است و بر لزوم مقابله با ویروس کرونا از طریق انجام تست ها، شناسایی افراد مبتلا و درمان آن‌ها تأکید می‌کند و با اجرای این طرح می‌توان اقتصاد را بازگشایی کرد و با آغاز فعالیت‌های اقتصادی، درآمد نصیب مردم خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =