طرح تحول قضایی

با تصویب طرح تحول قوه قضاییه و واگذاری مسئولیت ابلاغ، نظارت وگزارش پیشرفت اجرای برنامه به معاونت راهبردی، برنامه‌های عملیاتی تحول قضایی توسط معاونت راهبردی به واحدهای ستادی قوه قضاییه ابلاغ شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از معاونت راهبردی قوه قضاییه، پس از تایید کلیات سند تحول قضائی توسط مقام معظم رهبری ، رئیس قوه قضائیه ، آیت الله رییسی ، طرح تحول قوه قضائیه را تصویب ومسئولیت ابلاغ، نظارت و گزارش مستمر پیشرفت اجرای آن را به معاونت راهبردی واگذار نمودند.

در این راستا معاونت راهبردی، راهبردها وبرنامه‌های عملیاتی تحول قضائی را برای تعیین  فعالیت‌های اجرایی با  زمان‌بندی کوتاه مدت و میان مدت جهت اجرا به معاونت‌ها، سازمان‌ها و مراکز وابسته به دستگاه قضائی ابلاغ نمود.

خاطر نشان می گردد طرح تحول قوه قضائیه پس از آسیب شناسی مشکلات دستگاه قضائی و با أخذ نظرات و تشکیل کارگروه‌های تخصصی کارشناسی و برگزاری جلسات متعدد و طرح در شورای معاونین قوه قضائیه تهیه شده است.

از راهبردهای اساسی این طرح برای حل مشکلات دستگاه قضائی : «کاهش حجم فزاینده پرونده‌های ورودی و مانده به دستگاه قضایی، تقویت مدیریت عمومی با تأکید بر برنامه‌ریزی، سازماندهی، هدایت و نظارت سازمانی، تقویت کیفیت رسیدگی قضائی با تأکید بر اتقان آراء، تقویت منابع مالی و سرمایه انسانی و استقلال نسبی مالی  و اداری قوه قضائیه، ارتقاء سلامت اداری قوه قضائیه و مبارزه با فساد، ارتقاء سرمایه اجتماعی و افزایش رضایت‌مندی مردم و اعتماد عمومی به قوه قضائیه» می باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =