حمید ملانوری

مدیر کل سیاسی وزارت کشور گفت: در کشور تعداد ۵۸ تشکل اقلیت‌های دینی شامل ۲۹ تشکل در حوزه زرتشتیان، ۱۶ تشکل در حوزه ارامنه، ۱۰ تشکل از مسیحیان آشوری و ۳ تشکل مربوط به کلیمیان مجوز فعالیت دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر ، حمید ملانوری اظهار داشت: در کشور تعداد ۵۸ تشکل اقلیت‌های دینی شامل ۲۹ تشکل مربوط به زرتشتیان، ۱۶ تشکل مربوط به ارامنه، ۱۰ تشکل مربوط به مسیحیان آشوری و ۳ تشکل به جامعه کلیمیان وجود دارد و در حال فعالیت‌های مذهبی و اجتماعی هستند.

ملانوری با بیان اینکه برابر ماده چهار قانون فعالیت احزاب، جمعیت‌ها و انجمن‌های صنفی و اقلیت‌های دینی مصوب سال ۱۳۶۰ و قانون جدید ابلاغی سال ۱۳۹۵ تاکنون ۵۸ در این عرصه، تشکل مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند، گفت: این انجمن‌ها با هدف حل مشکلات و مسائل دینی، فرهنگی اجتماعی و رفاهی اقلیت‌های دینی تاسیس شده اند و هر یک به نحوی سرپرستی اموری در حوزه‌های اجتماعی و برگزاری مناسبت‌های دینی و فرهنگی اقلیت‌ها را بر عهده دارند.

مدیر کل سیاسی وزارت کشور اضافه کرد: با توجه به تعداد اقلیت‌های دینی در ایران (حدود ۱۵۰ هزار نفر) هموطنان اقلیت‌های دینی به ازای هر دو هزار و ۶۰۰ نفر جمعیت دارای یک انجمن هستند و البته در خواست جدیدی برای مجوز فعالیت واصل نشده است.

وی افزود: همچنین به جهت توجه خاص وزارت کشور به حقوق اقلیت‌های دینی و ارتقاء سطح هم اندیشی و گفت‌وگو با آنان در سال گذشته نمایندگان معاونت سیاسی در ۱۱ جلسه هم اندیشی با اقلیت‌های دینی در سطوح مختلف شرکت کردند.

منبع: خبرگزاری میزان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =