سیامک مره صدق

نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که تحریم‌ها همه مردم ایران را هدف قرار داده است، گفت: ما به هیچ چیز جز سرنوشت مشترک راضی نمی‌شویم و معتقدیم مشکلاتمان درون بدنه ملت ایران حل می شود و نیاز به خارجی ها نداریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر ، سیامک مره ‌صدق در پانزدهمین همایش فرهنگی هنری ادیان توحیدی، عنوان کرد: به دلیل تحریم‌ها و دشمنی‌ها، امسال شرایط جشن گرفتن انقلاب با سال‌های دیگر متفاوت است؛ اما آنچه این مراسم را باشکوه تر می کند، همان چیزی است که راهپیمایی22 بهمن را باشکوه کرد.
وی افزود: در شرایطی که دشمن تمام توان خود را برای فشار بر ملت ایران به کار بسته است، مردم بیش از پیش و فارغ از هر چیز همبستگی خود را با انقلاب اعلام می‌کنند.
نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضور پیروان ادیان توحیدی شیراز در این برنامه نشان می‌دهد فشارهای اقتصادی دشمن باعث دلسردی مردم نخواهد شد، افزود: گرچه اعمال تحریم‌ها مردم را در تامین زندگی با مشکل رو به رو کرده است، به هیچ وجه به معنای گذشتن از آرمان های انقلاب نیست.
وی با اشاره به جنگ تحمیلی هشت ساله علیه ایران ابراز داشت: مردم ما دوران دشوار جنگی را از سر گذراندند که در آن، همه دنیا می خواستند علیه یک نظام بسیج شوند اما نتوانستند در برابر مردم ایران کاری انجام دهند. این ملت همان ملت است که با تجربه‌تر و توانمندتر و راسخ ‌تر شده است و این مشکلات اختلالی برای پیشبرد اهداف ایران ایجاد نمی‌کند.
مره‌ صدق بیان کرد: هرکس بخواهد به منافع ملی مردم ایران تجاوز کند با واکنش سخت و محکم رو به رو خواهد شد؛ همانگونه که همه جوانان ایران با تقدیم خون خود از سرزمین مادریشان دفاع کردند، در جنگ اقتصادی و محاصره نیز در همه زمینه ها با هم همکاری می‌کنند و آرزوی دشمنان را برای تفرقه در ملت ایران شکست می دهند.
نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: هرچه در انقلاب جلوتر می‌رویم، وحدت و همدلی و همراهی مردم ایران هم بیشتر می‌شود.
مره‌ صدق حضور پیروان ادیان را در استان فارس در کنار هم بسیار جالب و مثال‌زدنی خواند و بیان کرد: شیراز شهری معتدل است که ضریب دوستی در آن چنان بالا بوده که شاعرانی مثل حافظ و سعدی را پرورش داده و از همین رو است که توانسته پیروان ادیان را نیز با عشق و برادری در کنار هم قرار دهد.
وی با بیان اینکه فرهنگی ایرانی چنان بسیط و صلح پرور است که همگان می‌توانند بدون دشمنی و مخالفت با هم زندگی کنند، اظهار داشت: در کل کشور‌های اسلامی بهترین ارتباط با اقلیت های دینی را در ایران می‌توان دید که بخشی از آن به حاکمیت تفکر شیعی بستگی دارد که همگان را با تساهل و مدارا در کنار یکدیگر نگاه می‌دارد و هیچگاه درگیر دگماتیسم و تندروی و فرایند تکفیری شدن، نشده است.
نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بخشی از این همدلی به فرهنگی ایرانی بازمی‌گردد که باعث شده در طول تاریخ اقلیت‌ها همواره شرایط خوبی داشته باشند و به گواه تاریخ بدترین زمان برای زندگی اقلیت‌ها در اواخر دوران ساسانیان بوده و پس از آن نوعاً پیروان ادیان با مشکلات زیادی رو به رو نبوده‌اند.
مره صدق با تاکید بر اینکه هرگاه یهودیان در کشورهای مدعی حقوق بشر آزار می‌دیدند، به ایران پناه می‌آوردند، عنوان کرد که در طی جنگ جهانی دوم تعدادی از یهودیان آلمان و لهستان به ایران پناهنده شدند.
وی افزود: براین اساس انجمن کلیمیان ایران در کنفرانس ضد ایرانی لهستان رسما نامه ای به انجمن یهودیان لهستان ارسال کرد و با یادآوری خدمات به لهستانی‌ها از کلیمیان لهستان درخواست کرد صدای اعتراض ایرانیان یهودی را به گوش دولتمران آن کشور برسانند چرا که تحریم ها بر دوش همه مردم ایران سنگینی خواهد کرد.
مره ‌صدق با بیان این که ممکن است در درون ایران مشکلاتی داشته باشیم، اضافه کرد: اما اصرار ما بر این است که همه مسائل در چارچوب نظام جمهوری اسلامی و با رهبری آیت الله خامنه ای قابل حل است و هیچ یک از مشکلات ایرانیان راه حل خارجی ندارد چون هزاران سال است آموخته‌ایم هیچ خارجی دلسوز ما نیست.
وی ادامه داد: هر کس دشمن ایران باشد، دشمن همه ماست. همانگونه که در زمان جنگ، موشک از دین ما سوال نمی کرد، تحریم‌ها و جنگ اقتصادی نیز همه ملت را تحت فشار را قرار می دهند و تنها راه غلبه بر آن همگامی و همدلی همه ملت ایران است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =