عربستان سعودی

مرآة الجزیره در گزارشی به اقدامات تفرقه‌افکنانه نیروهای امنیتی عربستان برای ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، روزنامه مرآة الجزیره با اشاره به تخریب تکایای حسینی و اهانت نیروهای امنیتی عربستان به نمادهای عاشورایی در شهرهای شیعه‌نشین این کشور نوشت: اقدامات این چنینی آتش شوق را در دل‌های دوستداران اهل بیت (ع) شعله‌ورتر می‌کند.

"مرآه الجزیره" در گزارشی نوشت: کسانی که گمان می کنند واقعه کربلا در عراق پایان یافت در اشتباهند چرا که حماسه این واقعه قرن‌ها تداوم داشته است تا ماجرای سرگذشت دوستداران امام حسین (ع) و مصیبت‌هایی را روایت کند که کینه‌ورزان به جدش رسول الله (ص) و اهل بیت ایشان بر سر آنان آورده‌اند. قطیف هر ساله در ماه محرم الحرام شاهد انواع ظلم و ستم و تعرض از سوی کسانی است که باید از اهالی این شهر حمایت و در اندوه آنان بر مصیبت نوه پیامبرشان با آنان همراهی کنند.

مقاومت مردان حسینی و زنان زینبی قطیف با اهانت آل‌سعود به مقدسات شیعه

نویسنده در ادامه افزود: اهل قطیف بودن یعنی اینکه هدف حملات نیروهای امنیتی باشی که گاه و بیگاه و بی علت و به ویژه با نزدیک شدن مناسبت های دینی، به اهالی شهر تعرض می کنند. این نیروها محله ها و تکایای حسینی را تخریب می کنند و اهالی شهر را می ترسانند. به حسینیه ها و مراکز عبادی آسیب می زنند و همه نمادهای حزن و عزاداری ابا عبدالله الحسین (ع) را از بین می برند و کار همیشگی آنها تخریب، سرکوب و اقدامات تروریستی است به طوریکه کار به جایی رسیده است که اگر اهالی سنی شهر در فکر همزیستی با شیعیان باشند، این نیروها حتی آنان را مجازات می کنند چرا که کار آنها فتنه پراکنی و تفرقه انگیزی است تا مردم درباره مسئله اصلی یعنی ریشه کن کردن حکومت آل سعود، احیای دوباره هویت شبه جزیره عرب و حکمرانی ساکنان اصلی آن بر این منطقه، با یکدیگر متحد نشوند.

مقاومت مردان حسینی و زنان زینبی قطیف با اهانت آل‌سعود به مقدسات شیعه

در نخستین روزهای ماه محرم که خداوند در آن مردم را به مهربانی با یکدیگر توصیه کرده است، نیروهای وحشی امنیتی به دستور مستقیم شهرداری در خیابان انقلاب (ملک عبدالعزیز) قطیف و بدون اخطار قبلی مراکز فروش کتاب ها، سی‌دی‌های مذهبی و پرچم ها و کتیبه‌های محرم حمله کردند.

خشم نیروهای امنیتی عربستان به همین جا تمام نمی‌شود، آنها به سمت تکایای حسینی رفته و آن را کاملا تخریب کردند. به ویژه تکایای دو شهرک صفوی و القدیح. نیروهای امنیتی با احضار متولیان حسینیه ها از آنها خواستند متعهد شوند بنرهای روی دیوارها را جمع آوری می‌کنند و به آنها دستور دادند صدای بلندگوها در بیرون از حسینیه به گوش نرسد.

مقاومت مردان حسینی و زنان زینبی قطیف با اهانت آل‌سعود به مقدسات شیعه

آری این‌چنین نیروهای امنیتی وحشت می‌پراکنند و به مردان حسینی و زنان زینبی قطیف فشار می‌آورند. با وجود چنین سرکوب‌های وحشیانه‌ای که کمترین احترام را برای آزادی عقاید و حقوق‌بشر قائل نیست، راه حل عربستان به عنوان یکی از اعضای شورای امنیت حقوق بشر تهوع‌آور است. خاصه اینکه این اقدامات همزمان با قرار گرفتن محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در رأس طرح موسوم به برنامه اصلاحات و به عبارتی اصلاحاتی به فرماندهی نواده قاتلان امام حسین (ع)، صورت می‌گیرد. چقدر او و پدرش در پیروی از هوای نفس و شهوت‌رانی، دزدیدن دارایی‌های مسلمانان، بی‌حرمتی به خانه خدا، تفرقه و فتنه‌پراکنی، اقدامات تروریستی، کشتار به ناحق مردم به اسم اسلام و با شعار لا اله الا الله، شبیه جدشان یزید هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =