زندگی یهودیان

روزنامه یو اس ای تودی آمریکا در گزارشی نوشت: اعضای جامعه یهودیان در ایران با احساس امنیت و آرامش زندگی می کنند و با احترام با آنها برخورد می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر در این گزارش آمده است: دولت ایران به هزاران یهودی در این کشور اجازه می دهد در صلح و آرامش به عبادت بپردازند و با این کشور هم نشینی داشته باشد. 
نجات گلشیرازی خاخام یک کنیسه در ایران به خبرنگار یو اس ای تودی در این رابطه گفت: ما تمامی امکانات لازم را برای مراسم خود در اختیار داریم ومی توانیم دعا و نیایش مان را بسیار آزادانه انجام دهیم. هرگز مشکلی نداشته ایم و بسیار مورد احترام قرار می گیریم.می توانید مشاهده کنید که ما هیچ نیروی امنیتی برای محافظت از این مکان نداریم. 
بر اساس اعلام جامعه یهودیان در ایران، امروز بین 12 تا 15 هزار یهودی در ایران زندگی می کنند. 
یو اس ایی تودی در ادامه این گزارش عنوان کرد: اگرچه یهودیان یک اقلیت کوچک در ایران 80 میلیونی محسوب می شوند اما ایران میزبان بزرگترین جامعه یهودیان در خاورمیانه است. 
گلشیرازی و دیگر اعضای ارشد جامعه یهودیان می گویند که به رغم این استنباط خارجی ها مبنی بر اینکه یهودیان در ایران با رفتارهای بد روبرو هستند، جامعه یهودیان در ایران شرایط خوبی دارند. 
همایون نجف آبادی 53 ساله یکی از اعضای جامعه یهودیان در ایران گفت: اکثریت مسلمان در ایران ما را پذیرفته اند. در ایران با ما با احترام برخورد می شود و هرگز مورد تهدید قرار نگرفته ایم. 
وی تصریح کرد که شغل بیشتر یهودیان در ایران مغازه داری است اگرچه شماری از آنها پزشک و مهندس نیز هستند. 
اشاره این روزنامه آمریکایی به زندگی مسالمت آمیز و توام با احترام یهودیان در ایران در حالی صورت می گیرد که رسانه های وابسته به رژیم صهیونیستی و مخالف جمهوری اسلامی همواره تلاش کرده اند چهره دولت ایران در برخورد با پیروان اقلیت های دینی از جمله یهودیان را مخدوش جلوه دهند.
سابقه حضور یهودیان در ایران به سه هزار سال قبل باز می گردد و در حال حاضر ؛ جامعه یهودیان ایران دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی هستند و پیروان آیین یهود همانند سایر اتباع ایران از حقوق و مزایای لازم برخوردارند. 
نماینده یهودیان درمجلس شورای اسلامی پیش تر گفته بود که برخورد حقوقی که در قانون اساسی ایران درخصوص حقوق اقلیت‌ها وجود دارد بسیار انسانی و حقوق‌بشری‌ است.                                                                                                                                                  
منبع:ایرنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =